Nasze inhalatory do nosa tworzymy po to, aby wspierać dobre samopoczucie ludzi. Jednocześnie bardzo bliskie nam jest dbanie o planetę, na której żyjemy. Aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, postanowiliśmy połączyć siły z CleanHub.
Odpowiedzialność przede wszystkim
Konstrukcja naszych inhalatorów wykonana jest z polipropylenu. Jest to najlepszy materiał, aby móc bezpiecznie korzystać z ogromnych korzyści, jakie daje sztyft do nosa wypełniony naturalnymi olejkami eterycznymi. Nie oznacza to jednak, że kochamy plastik. Nie jest nam również obojętne, co dzieje się z tworzywami sztucznymi, które produkowane są w ogromnych ilościach w każdej gałęzi przemysłu.
Właściwe gospodarowanie odpadami to podstawa
Dwa miliardy ludzi w regionach przybrzeżnych świata nie ma dostępu do właściwej gospodarki odpadami. Śmieci są spalane, wyrzucane lub składowane na źle zarządzanych wysypiskach. Odpowiednie systemy gospodarowania odpadami zapobiegają przedostawaniu się śmieci do środowiska naturalnego lub ich spalaniu pod gołym niebem.
Dlaczego CleanHub?
CleanHub to pierwszy system umożliwiający finansowanie zbiórek tworzyw sztucznych zweryfikowany przez liderów branży w zakresie audytu wpływu na środowisko TÜV SÜD, wprowadzający nowy poziom przejrzystości i kontroli działań.
Współpracujemy z CleanHub, ponieważ ich sieć pozwala na interwencję tam, gdzie realnie występują duże problemy z gospodarką odpadami. Wszystkie centra zbiórek w Indiach, Indonezji i Kambodży przechwytują odpady, zanim jeszcze dotrą do środowiska, zbierając je bezpośrednio z gospodarstw domowych i dróg wodnych, a także z przechwytów z oceanu wykonanych przez rybaków.
CleanHub pomaga budować systemy zbiórek, zapewniając społecznościom po raz pierwszy dostęp do gospodarowania odpadami, aby zapobiec bezmyślnemu wyrzucaniu i niekontrolowanemu spalaniu śmieci. Finansowanie tego przedsięwzięcia pomaga rozszerzać model tych działań na inne przybrzeżne regiony świata oraz tworzy stabilne i godne miejsca pracy dla lokalnych społeczności.
Co dzieje się z odpadami?
Po zebraniu odpadów przez CleanHub są one sortowane na różne kategorie, aby każdy materiał mógł zostać prawidłowo zutylizowany. Tworzywa sztuczne nadające się do recyklingu są sprzedawane lokalnym podmiotom zajmującym się recyklingiem, a tworzywa sztuczne nienadające się do recyklingu są przetwarzane w najbardziej zrównoważony dla środowiska sposób. Dzięki aplikacji CleanHub można śledzić postępy z prowadzonych działań.
Jak to wygląda w liczbach?
W chwili powstawania tego wpisu CleanHub zebrało już 1884 tony tworzyw sztucznych, co odpowiada 3,34% plastiku, który Indonezja wyrzuciła do oceanu w 2021 roku. Jest to już znacząca redukcja, a sieć CleanHub cały czas się rozwija. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po więcej szczegółów na stronę www.cleanhub.com.
Dzięki współpracy z CleanHub chcemy zebrać równowartość setek tysięcy inhalatorów Aromastick i w ten sposób zmniejszyć nasz wpływ na środowisko. Działania prowadzone są w takich miejscach, gdzie ma to realny wpływ na redukcję plastiku trafiającego do oceanów. Środowisko naturalne zdecydowanie zasługuje na to, by je chronić i o nie dbać.